Alaprajz készítés
Első feladat: Át kell gondolni, hogy mit akarunk áttervezni. Az egész lakást vagy csak 1-2 helyiséget.
Második feladat: Figyelni kell a méretekre és a méretarányokra. Nem árt ha elférsz a papíron és az sem árt, ha mérethű vagy. A megvalósítás folyamán problémáid lehetnek, ha nem vagy mérethű.
A fő falak (tartófalak) általában 38 centiméter vastagok, de ez változhat. Mérd le, hogy neked mekkora. A válaszfalak 12 centiméterek lehetnek, de ezt is ellenőrizd. Ha tetőtérbe tervezel szaggatott vonallal jelöld, hogy mikortól van magasság váltás. Ha padló vagy fal burkolva van, a szoba vagy szobák belső méretei változhatnak.
Az előbb említettem, hogy légy mérethű, amit a méretarány számítással tarthatsz be. Általában 1:50 vagy 1:100 méretarányt szokták használni. A kiszámítása egyszerű: A valós, eredeti méretet (1:50 arány esetében) oszd el 50-nel és a papíron a kapott értéket kell jelölni.
A tervrajzon minden esetben jelöld a kéményt, radiátort, ablakot, ajtót (utóbbiakban a nyílás irányát is). Jelöld az ablakok szélességét, távolságát a falaktól stb. Érdemes a földtől való távolságot is felírni, az ablak alá helyezhető vagy helyezendő bútorok miatt.
Ha ez mind meg van, akkor ellenőrizd az adatokat és érdemes újra mérni mindent.
A kész rajzot másold le több példányban, hogy nyugodtan tervezgethess és legyen mire cirka-firkálni!
Kapcsolódó cikkek